استاندار زنجان:
ایجاد روحیه امید میان مردم محلی با اجرای طرح‌های آبخیزداری

استاندار زنجان در دیدار با رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در میان مردم محلی شده است.
تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر نقش جوامع محلی در اجرای طرح‌های منابع طبیعی
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر نقش و مشارکت مردم و جوامع محلی در اجرای طرح های منابع طبیعی تاکید کرد.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان جنگل ها دیدار و گفتگو کرد
دکتر خدیجه ربیعی؛ نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با مهندس آقایی؛ رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و درباره مسائل مرتبط عرصه های منابع طبیعی حوزه انتخابیه بحث و گفتگو کرد
رئیس سازمان جنگل‌ها: جنگلبانان همانند نیروهای مسلح از حمایت‌های قانونی قضایی و بیمه‌ای برخوردار می‌شوند
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد: جنگلبانان همانند نیروهای مسلح از حمایت‌های قانونی قضایی و بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.
لایحه حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت در مجلس شورای اسلامی تصویب شد
با حضور مهندس آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان نماینده دولت انجام گرفت: لایحه حمایت قضایی و ‏بیمه‌ای مأموران یگان حفاظت تصویب شد.‏
اخبار
استاندار زنجان:
ایجاد روحیه امید میان مردم محلی با اجرای طرح‌های آبخیزداری | بازدید :10

استاندار زنجان در دیدار با رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در میان مردم محلی شده است.
تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر نقش جوامع محلی در اجرای طرح‌های منابع طبیعی  | بازدید :47
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر نقش و مشارکت مردم و جوامع محلی در اجرای طرح های منابع طبیعی تاکید کرد.
عرصه های منابع طبیعی بدون مشارکت واقعی مردم پایدار نخواهد ماند | بازدید :45
مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نخستین کارگاه آموزشی توجیهی تشریح بند (ب) ماده 29 قانون احکام دائمی توسعه کشور در شیراز گفت: عرصه های منابع طبیعی بدون مشارکت واقعی مردم پایدار نخواهد ماند.
زاگرس با 6 میلیون هکتار وسعت سطح جنگل، یک منطقه مهم و استراتژیک است | بازدید :67
رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و مراتع گفت: زاگرس با ۶ میلیون هکتار وسعت سطح جنگل، یک منطقه مهم و استراتژیک برای امنیت غذایی، معیشت، ذخیره آب و پشتیبان برای سایر مناطق بشمار می رود.
مخازن آب های زیر زمینی کشور ۱۲۵ میلیارد مترمکعب کسری دارد  | بازدید :49
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به کسری ۱۲۵ میلیارد متر مکعبی مخازن آب‌های زیر زمینی در کشور گفت: هم اکنون بیلان سفره های آب زیر زمینی کشور به دلیل برداشت از موجودی مخازن منفی است.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان جنگل ها دیدار و گفتگو کرد | بازدید :209
دکتر خدیجه ربیعی؛ نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با مهندس آقایی؛ رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و درباره مسائل مرتبط عرصه های منابع طبیعی حوزه انتخابیه بحث و گفتگو کرد
رئیس سازمان جنگل‌ها: جنگلبانان همانند نیروهای مسلح از حمایت‌های قانونی قضایی و بیمه‌ای برخوردار می‌شوند | بازدید :187
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد: جنگلبانان همانند نیروهای مسلح از حمایت‌های قانونی قضایی و بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.
اطلاعیه زمانبندی مصاحبه تخصصی داوطلبان معرفی شده آزمون استخدامی | بازدید :1924
اداره کل امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی اطلاعیه‌ای زمانبندی مصاحبه تخصصی داوطلبانی که اسامی آنان در سایت جهاد دانشگاهی اعلام شده است را اعلام کرد.
لایحه حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت در مجلس شورای اسلامی تصویب شد | بازدید :165
با حضور مهندس آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان نماینده دولت انجام گرفت: لایحه حمایت قضایی و ‏بیمه‌ای مأموران یگان حفاظت تصویب شد.‏
مهار حوادث طبیعی به کمک طرح‌های آبخیزداری | بازدید :92
امروزه فعالیت‌های آبخیزداری از تقویت پوشش گیاهی گرفته تا کاشت گونه‌های جنگلی و گیاهی و حفظ و نگهداری مراتع را در بر می‌گیرد، اقداماتی که دارای زیرگروه‌های تخصصی با نشانه‌های علمی بوده که اگر به‌درستی مورد توجه قرار گیرند، افزون بر حفظ سرمایه‌های گیاهی، ژنتیکی، خاک و آب از خسارات فراوان خشم طبیعت می‌کاهد.
اجازه نمی‌دهیم حقوق مردم توسط صاحبان قدرت پایمال شود | بازدید :100
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع و ‌آبخیزداری کشور گفت: ادارات‌کل منابع طبیعی مقابل افرادی که به دنبال دست‌اندازی به بیت‌المال هستند ایستادگی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند حقوق مردم توسط صاحبان قدرت پایمال شود.
ذخیره سازی ۱۱ میلیارد متر مکعب آب در مخازن زیر زمینی دشت ها با اجرای طرح های آبخوانداری | بازدید :149
اجرای طرح های آبخوانداری در اراضی دشت های مستعد پخش سیلاب منجر به ذخیره سازی ۱۱ میلیارد متر مکعب آب در مخازن زیر زمینی می شود.
7 راهکار فائو برای جنگل‌های آسیب‌دیده آسیا و ایران | بازدید :194
فائو با اعلام اینکه منطقه آسیا و اقیانوسیه کمترین نسبت وسعت جنگل‌های دست‌نخورده را در دنیا دارد،‌ 7 راهکار برای جنگل‌های آسیب‌دیده این منطقه توصیه کرد.
دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره روز جنگلبان برگزار شد | بازدید :132
دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره ملی روز جنگلبان صبح امروز در محل روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و ‏آبخیزداری کشور برگزار شد.‏
بهره برداری از خاکی آبخوان عقدا دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی | بازدید :108
بند خاکی آبخوان عقدا شهرستان اردکان با حضور معاون استاندار یزد و دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.
پهپاد به کمک مهار آتش در عرصه‌های منابع طبیعی همدان می‌آید | بازدید :34
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: به منظور جلوگیری از آتش سوزی و شناسایی عوامل موثر در آتش زدن طبیعت از پهپاد استفاده می شود.
بازدید معاون استاندار و مدیران ارشد دستگاههای اجرایی از گنبد نمکی شهرستان بستک | بازدید :26
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک از بازدید ذاکری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان به همراه حیدری معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری، قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و برومند مدیر کل میراث فرهنگی استان هرمزگان از محدوده اکتشافی گنبد نمکی شهرستان بستک خبر داد.
مشارکت مردم، راهکار اصلی پیشگیری از آتش سوزی های جنگل ها و مراتع است | بازدید :37
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نیست.
آغاز طرح های آبخیزداری در 21 حوزه آبخیز استان همدان  | بازدید :63
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: اجرای عملیات پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری از محل صندوق توسعه ملی سالجاری در ۱۰ شهرستان و ۲۱ حوزه آبخیز این استان آغاز شد.
360 هزار واحد دامي در مراتع غرب مازندران تعليف مي كنند  | بازدید :53
رئيس اداره مرتع اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مازندران-نوشهر امسال از تعلیف حدود 360 هزار واحد دامي در سطح 197 هزار هكتار از مراتع غرب مازندران خبر داد .
دیده بان آتش سوزی در ۱۵۰ نقطه بحرانی جنگل های لرستان مستقر شد  | بازدید :46
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۱۵۰ نقطه بحرانی و مستعد آتش سوزی در استان شناسایی و دیده بان در این نواحی مستقر شده است.
14 دستگاه آبگرمکن خورشیدی بین بهره برداران شهرستان مهدیشهر توزیع شد | بازدید :57
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از توزیع 14 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در میان بهره برداران شهرستان مهدیشهر خبر داد و گفت: این اداره در راستای پروژه تغییر الگوی سوخت فسیلی و در قالب طرح حفاظتی، مشارکتی تعداد 14 دستگاه آبگرمکن خورشیدی توزیع نموده است.
کوره غیرمجاز زغال در لردگان تخریب شد | بازدید :57
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان با اعلام این خبر اظهار داشت: این کوره‌ توسط جوامع محلی و همیاران طبیعت شناسایی و به نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع رسانی گردید و از آنجا که متخلفان زغال گیری پس از قرار دادن درختان در کوره، محل را ترک کرده بودند، مأموران موفق به شناسایی و دستگیری آنان نشدند.
طی سال ۹۷ ؛
۲۰۰ هزار متر مکعب پروژه آبخیزداری در میامی اجرا شد  | بازدید :47

رئیس اداره منابع طبیعی میامی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۰ هزار و ۹۳۵ متر مکعب طرح آبخیزداری در سطح شهرستان اجرا شده است، گفت: صندوق توسعه ملی اعتبارات این طرح‌ها را تامین کرده است.
خوزستان/ ممنوعیت شنا در سازه‎های آبخیزداری  | بازدید :51
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان به اهالی و گردشگران نسبت به غرق شدن در مخزن بندهای خاکی، ملاتی و سازه های آبخیزداری هشدار داد و افزود: شنا کردن در این مخازن و سازه های آبخیزداری ممنوع است.
بندهای آبخیزداری بتن غلطکی گلال مورت اندیمشک به بهره برداری رسید | بازدید :76
معاون آبخیزداری اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان گفت: بندهای آبخیزداری بتن غلطکی گلال مورت اندیمشک به بهره‌برداری رسید.
22 هکتار از اراضی ملی زاهدان رفع تصرف شد | بازدید :56
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: 22 هکتار از اراضی ملی زاهدان تقریبی ۲۲ میلیارد تومان رفع تصرف شد.
کارگاه آموزش اطفاء حریق عرصه های منابع طبیعی استان تهران برگزارشد | بازدید :62
کارگاه آموزشی اطفاء حریق به منظور آشنایی هرچه بیشتر نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با شیوه های عملی و کاربردی در مواجهه با آتش در عرصه های منابع طبیعی استان تهران برگزار شد.
اختصاص بیش از 40 میلیارد بودجه برای احیای مراتع آذربایجان غربی  | بازدید :60
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی از اختصاص بودجه 47 میلیارد ریالی برای احیا و اصلاح مراتع استان خبر داد.
ایجاد سازه های آبخیزداری در بشاگرد بطور ویژه در دستور کار قرار دارد  | بازدید :63
استاندار هرمزگان در جمع مردم روستای جکدان شهرستان بشاگرد گفت: ایجاد سازه‌های آبخیزداری در بشاگرد بطور ویژه در دستور کار قرار دارد.